Máte aktivovaný zľavový kupón "SK24NIK041". 
Zobrazujú sa Vám špeciálne ceny a zľavy určené len pre Vás. Zrušiť zľavový kupón môžete TU

Sri Lanka: ETA


Srílanská vláda pozastavila ku 31. 1. 2020 pilotný projekt vydávania bezplatných elektronických turistických víz po prílete na Srí Lanku 46 vybraným krajinám, medzi ktorými bola aj Česká republika. Českí občania cestujúci na Srí Lanku za turistickým účelom sú od 1. 2. 2020 povinní uhradiť vízový poplatok. Bude-li Česká republika oficiálne informovaná o prípadnej zmene a obnovení režimu bezplatných víz, ministerstvo o tom bude neprodleně informovať.

V prípade cesty za iným než turistickým účelom je potrebné žiadať o vízum na veľvyslanectve Srí Lanky vo Viedni: Rainergasse 330, Vienna A-1040, tel: +43-1-50379880, fax: +43-1-5037993, http://www.srilankaembassy.at. 

Pre vstup na Srí Lanku sú potrebné dva dokumenty – platný cestovný pas a turistické vízum, ktoré je spoplatnené. Vízum je zvyčajne vydané pre jeden vstup na dĺžku pobytu 30 dní.

Každý záujemca o pobyt na ostrove sa musí pred príchodom na Srí Lanku elektronicky zaregistrovať na https://eta.gov.lk/slvisa (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatiť kartou 50 USD za turistické vízum. V systéme ETA vyplní požadované osobné údaje, číslo pasu, jeho platnosť a predpokladaný dátum príchodu a odchodu. Na jím zadané kontaktné údaje obdrží vyrozumenie o prijatej platbe a súhlas so vstupom na územie Srí Lanky, ktorý platí 3 mesiace.

Turisti môžu získať tiež vízum po prílete (visa on arrival) v cene 60 USD (turistické vízum s dvojitým vstupom). Doporučujeme vám zabezpečiť si víza elektronicky už pred vašim odletom do destinácie.

Srí Lanka zaviedla od 1. januára 2023 elektronický vstupný formulár (arrival card). Cestujúci si ho môže vyplniť tri dni pred cestou na Srí Lanku. Doporučujeme si formulár vyplniť už pred odletom. Dopravný prepravca môže formulár vyžadovať pred odbavením. Odkaz na formulár TU. Každý návštevník sa musí preukázať pasom (s platnosťou minimálne 6 mesiacov od dátumu vstupu), predložiť spiatočnú letenku aj dokladať dostatočné finančné prostriedky na dobu pobytu.