Ak máte zľavový kód, vložte ho tu}
 
uvidíte špeciálne ceny a zľavy určené len pre Vás.
ZDARMA U NIKALU
 
Telefónná linka k nám
Parkovacie miesto na letisku v hodnotě 80 Eur
(Pri rezervácii Balíčka transportov)
 

V CENE ZÁJAZDU
 
Odborný sprievodca
Kompletný okružný program
 
 
 

USA ZÁPADNÉ POBREŽIE
LOS ANGELES • GRAND CANYON • LAS VEGAS • SAN FRANCISCO

 • 2023 USA Westcoast     
  Dvoulůžkový pokoj s balíčkem transportů z Prahy,
  Základná cena vč. raňajky a ubytovanie

  • 09.05.2023 - 21.05.2023 (13 dní)
   2.918 EUR za osobu
   Vybrať termín  
   «
 • 2023 USA Westcoast     
  Dvoulůžkový pokoj s balíčkem transportů z Vídně,
  Základná cena vč. raňajky a ubytovanie

  • 09.05.2023 - 21.05.2023 (13 dní)
   2.798 EUR za osobu
   Vybrať termín  
   «

Program zájazdu:


1. DEŇ: Let do Los Angeles / USA
Dopravíte sa vlastným autom na letisko v Prahe alebo vo Viedni. Parkovanie po celú dobu zájazdu sme už za Vás zaplatili. Po prílete na letisko v Los Angeles Vás privíta sprievodca, nasleduje transfer do hotela v blízkosti Los Angeles.

2. DEŇ: Los Angeles – Laughlin
Po raňajkách začíname poldennú prehliadkou Los Angeles. Mesto anjelov je druhé najväčšie mesto v Spojených štátoch. Beverly Hills, Sunset Boulevard, Rodeo Drive, Hollywood, Graumanovo Čínske divadlo, Downtown. Tu žije veľké množstvo filmových hviezd, producenti, režiséri a herci. Mnoho mladých ľudí sem príde splniť si svoje sny a naštartovať svoju kariéru v Hollywoode. V Beverly Hills zažijete oslnivú atmosféru sveta luxusu. Slávny Rodeo Drive, nákupné miesto hviezd a hviezdičiek, s modelmi najznámejších návrhárov. Palmami lemovaný Sunset Boulevard vo svetovo preslávenom filmovom meste Hollywood, chodník slávy s odtlačkami topánok a rúk filmových hviezd. Potom pôjdeme do púšte do Laughlin v Nevade so zastávkou pri slávnej bagdadskej kaviarni. Príchod do Laughlin (Mini Las Vegas). Ubytovanie v blízkosti Laughlin.

3. DEŇ: Laughlin – Grand Canyon – Flagstaff
Raňajky. Odchod smerom k Grand Canyonu cez Kingman. Potom pokračujeme k Seligman, malé miesto, ktoré zachováva krásu starej Route 66. Popoludní uvidíte majestátnu krásu Grand Canyonu, samozrejme urobíme aj niekoľko fotozastáviek na rieke Colorado a Painted Desert. Ubytovanie v Flagstaffe.

4. DEŇ: Flagstaff – Monument Valley
Raňajky. Dnes navštívime prírodný zázrak - Monument Valley - miesto z mnohých známych filmov, ktoré je charakteristické množstvom červených pieskovcových skalných útvarov. Zastavíme sa pri vchode do návštevníckeho centra kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na Mittens & Merrick Butte. Potom pokračujeme k jazeru Powell. Tu máte príležitosť preletieť sa nad jazerom (nie je v cene zájazdu). Nasleduje prehliadka mohutnej priehrady Glen Canyon Dam, druhej najvyššej betónovej klenby na rieke Colorado. Odtiaľ si môžete vychutnať pohľad na impozantné Lake Powell jazero, jednu z najväčších zásobární vody v USA. Prenocovanie v Kanab alebo Page.

5. DEŇ: Kanab – Bryce Canyon – Las Vegas
Raňajky. Naša cesta pokračuje cez štát Utah. Navštívime národný park Bryce Canyon, prírodné divadlo, kde uvidíte farebný svet pieskovcových veží a cimburie. Popoludní ideme do Las Vegas. Tu máte príležitosť zúčastniť sa Tak to musíte vidieť! Okázalý: Las Vegas Továreň na sny v USA! výletu „Las Vegas v noci“ (voliteľný - zahrnutý v Balíčka výletov). Prenocovanie v Las Vegas.

6. DEŇ: Las Vegas - volný čas nebo výlet do Valley of Fire
Raňajky. Dnes objavíte jedno z najkrajších miest na svete, hlavné mesto Las Vegas. Okrem prvotriednych obchodov, kasín, báječných hotelov s tisíckami žiarivými svetiel a Broadway caliber shows. Môžete ľahko prejsť slávnu „Strip“ a navštíviť tu úžasné pamiatky, alebo nakupovať v dizajnérskych predajniach. Máte možnosť zúčastniť sa exkurzie do Valley of Fire (voliteľné - zahrnuté v Balíčku výletov).

7. DEŇ: Las Vegas – Death Valley – Bakersfield
Po raňajkách cesta do Death Valley - údolie smrti. Údolie smrti je jedným z najhorúcejších miest na Zemi a najhlbším bodom západnej zemegule. Údolie dostalo meno po zlatokopov, ktorí tu zomreli. Zastavíme sa u Furnace Creek Ranch. Tu prežijete ozajstnú atmosféru západu s kovbojmi. Prenocovanie v Bakersfielde.

8. DEŇ: Sequoia & Kings Canyon Bakersfield
Raňajky. Dnes navštívite národný park Sequioa v Kalifornii, jeden z najkrajších v USA. Obrovské hory, hlboké rokliny a najväčšie stromy sveta (napr. mamutove stromy) privodí pocit, ako by sme boli v krajine obrov. Popoludní pôjdeme do oblasti Modesto, kde sa ubytujete v hoteli.

9. DEŇ: Modesto – San Francisco
Po raňajkách pôjdeme do San Franciska. Počas prehliadky mesta uvidíte najdôležitejšie pamiatky, Union Square, Čínsku štvrť, Nob Hill a Russian Hill, Golden Gate Park, most Golden Gate, rybársky prístav. Jeden z hlavných miest je Golden Gate Park a Golden Gate Bridge. Visutý most s dĺžkou 2737 m s červenými stĺpmi spája San Francisco s Marin Headlands. Popoludní a večer máte voľný čas alebo využijete možnosť výletu do legendárnej väznice Alcatraz a zažijete tiež San Francisco v noci (voliteľné - v Balíčka výletov). Prenocovanie v San Franciscu.

10. DEŇ: San Francisco – Pacific Coast – Lompoc / Santa Maria
Po raňajkách opustíme San Francisko do Monterey Peninsula, známeho miesta s nádhernými domami a krásnymi plážami. V Monterey návštevou Fisherman Wharf a Cannery Row, známu pobrežnú ulicu s mnohými butikmi a barmi. Našou ďalšou zastávkou je očarujúce malé mesto Carmelby-the-Sea, ktoré je známe svojimi malebnými domami a jedinečnými obchodmi Popoludní ideme do Lompoc / Santa Maria.

11. DEŇ: Lompoc – Santa Barbara – Malibu Beach
Posilnení raňajkami pôjdeme smer Santa Barbara, známa ako americká riviéra s promenádami a plážami s bielym pieskom. Popoludní pôjdeme na pláž Malibu v Los Angeles. Prenocovanie v Los Angeles.

12. DEŇ: Los Angeles

Voľný deň. Alebo máte možnosť zúčastniť sa výletu na pláže Marina Del Rey, Venice Beach a Santa Monica (voliteľné - v Balíčka výletov). Prenocovanie v Los Angeles.

13. DEŇ: Odlet domov
Raňajky. Voľný čas a transfer na letisko. S nezabudnuteľnými dojmami priletíte do Prahy alebo do Viedne.

Dôležité: Na túto cestu potrebujete cestovný pas, ktorý musí byť pred nástupom na spiatočnú cestu platný ešte aspoň 6 mesiacov. Budete potrebovat vízum. Víza nie sú zabezpečované zo strany CK NIKAL, každý klient si ich musí individuálne vybaviť na ambasáde v Bratislave.

Poznámka: Platia platné cestovné predpisy podľa koronavírových opatrení. Tieto údaje sa môžu zmeniť. Pred odchodom a pred rezerváciou ich pravidelne kontrolujte na webovej stránke https://covid.gov.cz/situace/cestovani

Cena zájazdu zahŕňa:

 • Spiatočný let z Viedne alebo Prahy do Los Angeles
 • Transfer letisko – hotel – letisko
 • Po dobu Vašej cesty bezplatné parkovanie na letisku v Prahe alebo vo Viedni (nutné hlásiť vopred)
 • 11x prenocovanie vo vybraných hoteloch strednej triedy v dvojposteľovej izbe
 • 11x kontinentálne raňajky
 • Slovensky hovoriaci sprievodca
 • CK je poistená proti úpadku v zmysle zákona o cestovnom ruchu.


Kompletný okružný program v cene!

 • Po Vašom prílete do Los Angeles Vás srdečne privíta náš sprievodca. Všetky transfery sú s klimatizovaným autobusom.
San Francisco


Santa Monica


Las Vegas


Americká továreň na sny!