Adresa
Ak máte zľavový kód, vložte ho tu
  uvidíte špeciálne ceny a zľavy určené len pre Vás.
ZDARMA U NIKALU
 
Telefónna linka k nám
7x raňajky formou bufetu
 

V CENE ZÁJAZDU
 
Odborný sprievodca
Výletný program
 

TURECKO: KAPADÓKIA
8 dní pobytu v 4 * a 5 * hoteloch vrátane raňajok

  • 2022 TUR Cappadocia     
   Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Prahy,
   Základná cena 4* a 5* hotely vr. raňajok


  • 2022 TUR Cappadocia     
   Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Vídně,
   Základná cena 4* a 5* hotely vr. raňajok  Program zájazdu:

   

  Cena zájazdu zahŕňa:


  Kapadókia je majstrovským dielom, ktoré rovnakou mierou vytvorili príroda s človekom. Vedľa žiarivých skvostov z antickej a byzantskej epochy Vám ukážeme tiež jednu z najbizarnejších krajín na svete. V nej sa skrývajú podzemné sídliska a jaskynné chrámy, v ktorých kedysi hľadali útočisko celé generácie kresťanov a ktoré sú dnes chránené ako súčasť Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Spoznajte jeden z najkrajších regiónov Turecka!

  1. deň: Let do Antalye
  Váš sprievodca bude s Vami už od príchodu a srdečne Vás privíta v hoteli pri osviežujúcom nápoji. Prenocovanie v okolí Antalye.

  2. deň: Kláštor Mevlana – Kapadókia
  Raňajky. Jazda do mesta Konya, bývalého hlavného mesta ranne stredovekej seldžuckej ríše. Navštívite kláštor Mevlana - dnes je múzeom islamského umenia a pokladnicou tureckých umeleckých remesiel. Potom bude cesta pokračovať do Kapadókie. Prenocovanie v okolí Kapadókie.

  3. deň: Göreme
  Raňajky. V Goreme navštívite jaskynne chrámy zdobene freskami (súčasť kultúrneho dedičstva UNESCO). Tu príroda popustila uzdu svojej fantázii, krajina je tvorená skalnými stenami, tufovými pyramídami a kužele, ktoré sú prederavene ako mravenisko. Potom pôjdeme do Simeonova údolia, ktoré je známe aj ako „Údolie mníchov“ alebo pod názvom „Komíny vil“. S úžasom budete pozorovať krajinu tohto údolia, ktorá je jedinečná originalitou a dokonalosťou svojich tufových kužeľov, vysokých cez 10 metrov a rozosiatych v skupinách i jednotlivo všade okolo. Nakoniec si zvonku prezrieme najvyššie skalný útvar v Uchisaru. Cez deň navštívime tradičnú gobelinku, kde sa dozvieme všetko od získavania surovín, hodvábu, bavlny a vlny cez výrobu až po dokončenie tkaného produktu. Prenocovanie v okolí Kapadókie

  4. deň: Kapadókia - pôsobivá tufová krajina
  Raňajky. Oblasť Kapadókie pripomína fantastickú mesačnú scénu, ktorú zdôrazňujú tufové lomy, s vnútornými jaskynnými útvarmi a rôznymi rezidenciami. Tvorcom týchto úžasných scenérii bola sopka, ktorá počas opakovaných výbuchov katapultovala v okolí obrovské množstvo tufu. Počas prvej polovice dňa navštívime túto nádhernú scenériu a v druhej polovici dňa sa môžete zúčastniť voliteľného výletu. Prenocovanie v Kapadókii.

  5. deň: Kapadókia – Antalya
  Raňajky. Opustime Kapadokiu a pôjdeme navštíviť slávny seldžucky karavanseraj Sultanhanı. Potom bude cesta pokračovať prekrásnou krajinou pohoria Taurus spať do Antalye, v ktorej strávite posledné 3 noci.

  6. deň: Antalya – vodopád Karpuzkaldran
  Raňajky. Návšteva jedného z najkrajších miest Turecka. V kútiku mohutných hor sa tu dobre dari bohatej vegetácii. Okrem iného uvidíte symbol mesta, „flautový“ minaret Yivli Minare. U Kalekapisi, brány do pevnosti, sa nachádzajú hodiny na starej veži mestského opevnenia. Pri prechádzke mestom je možnosť nákupov, najmä šperkov a koženého varu. Potom bude nasledovať návšteva vodopádu Karpuzkaldran. Prenocovanie v okolí Antalye.

  7. deň: Voľný čas alebo možnosť fakultatívneho výletu
  Raňajky. Vychutnajte si pohodlie Vášho hotela alebo sa zúčastníte fakultatívneho výletu. Prenocovanie v okolí Antalye.

  8. deň: Cesta domov
  Raňajky. S nezabudnuteľnými dojmami nastúpite do lietadla do Viedne.


  Dôležité: Pre tento zájazd potrebujete platný pas vydaný po roku 2002, ktorý je platný ešte minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky!

  Poučenie: Nákup u miestnych predajcov tovarov a služieb počas výletov je individuálny podľa vlastného uváženia. Rezervácie podľa dostupnosti na termín. Realizácia zájazdu je podmienená dosiahnutím minimálneho počtu 30 účastníkov. O prípadnom zrušení zájazdu z dôvodu nedosiahnutia minimálneho počtu účastníkov bude zákazník informovaný najneskôr 5 týždňov pred jeho zahájením. Pri zrušení zájazdu z dôvodu nedosiahnutia minimálneho počtu účastníkov má účastník nárok na vrátenie zaplatenej zálohy/ceny zájazdu, avšak nemá právo na náhradu nákladov, ktoré v súvislosti s plánovaným zájazdom vynaložil (napríklad samostatne zakúpené letenky, letiskové poplatky, transfer z letiska a pod.). Cena za osobu v Eur v dvojposteľovej izbe. * Bezplatné stornovanie so skrátenou dobou pre zrušenie zájazdu (až 30 dní pred odchodom) platí len pri rezervácii bez „zľavy za okamžité zloženie zálohy“.Platné pre rezervácie dňa 30.09.2020

  • 7 nocí v v dobrých 4* a 5* hoteloch v dvojlôžkovej izbe
  • Spiatočný let z Viedne alebo Prahy do Antalye
  • Transfer letisko - hotel - letisko
  • Možnosť parkovania pri letisku vo Viedni alebo v Prahe (na vyžiadanie)
  • 7x raňajky formou bufetu
  • Česky hovoriaci sprievodca
  Výletný program v cene

  • Klimatizovaný a komfortný cestovný autobus Vás povezie od jedného cieľa k druhému.


  Jedinečná príroda
  Teplovzdušné balóny - skvelá podívaná!
  Čakajú Vás prekrásne dni dovolenky

     

 • rezervácia

  Jeden z našich TOP zmluvných hotelov na tomto okružnom zájazde!


   

  5* Hotel Max Holiday

  Poloha: Hotel sa nachádza v pokojnom regióne Belek-Bogazkent, zhruba 7km od Beleku a približne 40km od letiska v Antalyi priamo na hotelovej piesočnato-štrkovej pláži. Ubytovanie: Izby sú moderne zariadené kobercami, centrálne ovládanou klimatizáciou, satelitnou televíziou, minichladničkou, telefónom s priamymi vočbami, trezorom, kúpeččou s WC a vačou alebo sprchovým kútom, fénom na vlasy a balkónom.

  Vybavenie: Krásny hotelový komplex obsahuje 370 izieb rozdelených do 4 pečposchodových hlavných budov. čalej lobby s recepciou a barom, reštaurácia s vonkajšou terasou, tri reštaurácie á la carte, bar pri bazéne, desiatový bar, diskotéka, krásna záhrada, pódium, rôzne malé obchodíky, plavecký bazén. Podč a počasia sú zadarmo k dispozícii pri bazéne a na pláži lehátka s matracmi, uteráky a slnečníky.

  Šport / Zábava: Bez poplatku: dva tenisové kurty, stolný tenis, minigolf, plážový volejbal, basketbal, kanoe, vodný bicykel, šípky, fitnes, parný kúpeč, turecké kúpele, sauna, miniklub. Za poplatok: Tenis pri umelom osvetlení, bowling, biliard, masáže a wellness.


  Príklad izby

  Wellness

  Jedáleň

  Záhradná reštaurácia

  Bazén


  rezervácia
 • rezervácia


   


  rezervácia
 • rezervácia

  rezervácia
 • rezervácia
  rezervácia 
 
Spokojnosť zákazníkov
"veľmi dobrá"
Celková známka: 1,48

Ohodnoťte nás >>

Zákaznícky prieskum
uskutočnený firmou Nikal s.r.o.

 
Nami overené pre Vás!
 • + spoľahlivosť
 • + prívetivosť
 • + kompetencia
 • + spokojnosť zákazníkov
 • ----------------------------
  = Celková známka: 1,48

 • Darujte nám aj Vy svoju dôveru!
Následujte nás na Facebooku!
Kontaktné údaje
 • NIKAL  s.r.o.
  Lesná 102
  671 02 Šumná
   
 • Tel.: +420 515 265 515
 • Tel.: 0800 608 011
 • E-Mail: nikal@nikal.sk


 
 •  
 •  IČO: 26276186
  Otváracia doba:
 • 08:00 - 16:30