Adresa
Ak máte zľavový kód, vložte ho tu
  uvidíte špeciálne ceny a zľavy určené len pre Vás.
ZDARMA U NIKALU
 
Telefónná linka k nám
Parkovacie miesto na letisku v hodnotě 50 Eur
 

V CENE ZÁJAZDU
 
Spiatočný let
Odborný sprievodca
 
 
 

TALIANSKO – LIGÚRSKE POBREŽIE
Raj medzi morom a horami!

  • 2023 IT Liguria     
   Dvoulůžkový pokoj s odletem z Prahy,
   Základná cena 3* hotely


  • 2022 IT Liguria     
   Dvoulůžkový pokoj s odletem z Vídně,
   Základná cena 3* hotely


  • 2023 IT Liguria     
   Dvoulůžkový pokoj s odletem z Vídně,
   Základná cena 3* hotely  Program zájazdu:


  1. DEŇ: PRÍLET DO BERGAMA
  Prílet do Bergama (Milano), transfer na Ligúrske pobrežie, večera a nocľah v hoteli.

  2. DEŇ: MENTON - NICE
  Raňajky v hoteli (pri zakúpenom balíčku kultúry a pôžitkov). V prípade zakúpeného fakultatívneho výletu vás dnes čaká odchod do slnečného a okúzľujúceho mesta Menton, ležiaceho medzi talianskym a francúzskym pobrežím. Menton, známy ako Mesto citrónov (Ville du Citron), vďaka produkcii a akciám, ktoré sa okolo tohto produktu točia, ponúka malebnú krajinu a zaujímavé uličky, kde môžete objavovať zmes týchto stredomorských kultúr. Obed vo voľnom čase. Popoludní odchod do Nice, hlavného mesta Francúzskej riviéry, ktoré sa rozkladá medzi Stredozemným morom a neďalekými horami. Pozdĺž nábrežia sa tiahne slávna Anglická promenáda, prestížna trieda, kde sa pred krásnymi hausmanskými domami a honosnými hotelmi z obdobia Belle Époque, ako je Negresco alebo Westminster, týčia palmy. Preskúmajte starobylé dedičstvo mesta známeho ako „Nissa la bella“. V srdci starej Nice sa prejdite krivolakými úzkymi uličkami s farebnými domami, ktoré robia toto nadčasové mestečko tak očarujúcim a objavte budovy a barokové kostoly, ako je kostol Gesov, palác Lascaris a katedrála svätého Reparata. Návrat do hotela, večera (pri zakúpenom balíčku kultúry a pôžitkov).

  3. DEŇ: KVETINOVÁ RIVIÉRA - SAN REMO
  Raňajky v hoteli (pri zakúpenom balíčku kultúry a pôžitkov). Dnes nás čaká cesta Kvetinovou riviérou. Na trase sú mestá Imperia, Arma di Taggia a San Remo. Prvá zastávka v Imperii, v srdci Kvetinovej riviéry, moderného aj starého mesta, medzi kopcami, kde sa pestuje olivový olej a nachádza sa tu malebný prístav. Pokračovanie do Taggie, stredovekej dediny, ktorá sa nachádza 3 km od mora pri vstupe do Argentínskeho údolia. Pokračovanie do Taggia, ktoré je naklonené potravinárskou a vinárskou turistikou. Je tiež dobre sprevádzané silnou hodnotou vybaveného klimatického a prímorského letoviska Arma, s výhľadom na more s krásnym piesočným pobrežím a peknou úzkou prímorskou dedinou okolo kostola San Giuseppe. Poslednou zastávkou je San Remo: hlavné mesto talianskej Kvetinovej riviéry. Jeho podnebie bolo široko oceňované už od 19. storočia, jeho umelecké dedičstvo je stále do značnej miery neznáme, v skutočnosti sú však jeho výhľady veľmi sugestívne a jeho architektúra a krajina robí z tohto pásu krajiny, ktorý sa rozširuje až k francúzskym hraniciam, skutočnú perlu Talianska. Návrat do hotela. Večera (pri zakúpení balíčka kultúry a pôžitkov).

  4. DEŇ: ÈZE - MONAKO - MONTE CARLO
  Raňajky v hoteli (fakultatívne v rámci balíčka). Odchod do Èze, ktoré sa nachádza pri Stredozemnom mori a je považované za jednu z najkrajších dedín v Alpes-Maritimes. Do starej dediny v nadmorskej výške 400 metrov sa dostanete cez impozantnú opevnenú bránu zo 14. storočia. V Èze budete mať možnosť objaviť neuveriteľnú výrobu kozmetiky a parfémov rodiny Fragonard, ktorá je reprezentantom francúzskeho savoir-faire a vkusu. Popoludní nasleduje odchod do malého, ale výnimočného Monackého kniežatstva, závislého štátu na Azúrovom pobreží, presláveného exkluzívnym životným štýlom a luxusnými promenádami. Slávne Casino de Monte Carlo, Monaco Ville sídlo parlamentu a kniežaťa, La roca (najstaršia časť Monaka) sú niektoré z atrakcií počas návštevy. Návrat do hotela, večera (pri zakúpení balíčka kultúry a pôžitkov).

  5. DEŇ: MILÁNO / NÁVRAT / PREDĹŽENIE
  Raňajky v hoteli, odchod do Milána a návšteva centra mesta. Mesto Miláno má prastarú a fascinujúcu históriu. Po zjednotení Talianska v roku 1861 sa stalo aj dôležitým priemyselným a kultúrnym centrom – tento titul si drží dodnes. Možno že nemá historické atrakcie ako iné talianske miestá, pyšní sa však svojou vlastnou so starými a novými umeleckými zbierkami. Mesto je centrom medzinárodného dizajnu, kulinárskych zážitkov, rýchleho životného štýlu a toto všetko robí Miláno „moderným zázrakom“. Pokiaľ ste si nezakúpili predĺženie pobytu, čaká vás cesta na letisko a let domov.

  5. DEŇ: PREDĹŽENIE
  Raňajky v hoteli. Počas dopoludnia a poludnia budete mať voľný čas. Popoludní sa Vám naskytne možnosť ochutnávky vín na viniciach Dolce acqua, krásnej dediny zasadenej do kopcov údolia Val Nervia, ktoré je jedným z klenotov talianskej riviéry, len pár minút od mora a neďalekej francúzskej riviéry. Potom už na Vás čaká návrat do hotela, kde si môžete vychutnať večeru.

  6. DEŇ: JANOV
  Raňajky v hoteli. Odchod do Janova, hlavného mesta Ligúrie, mesta plného histórie, plného mnohých kontrastov a prekvapivých divov, ktoré treba objaviť. Janov je nielen mesto umenia, ale aj priemyselné mesto. Nachádza sa tu najväčší taliansky prístav, ale ponúka aj veľké príjemné pláže. Môžete tu obdivovať mrakodrapy vedľa kamenných veží a najväčšie historické centrum v Európe. Je to skutočný labyrint fascinujúcich dlhých a úzkych uličiek, na ktorých sa vynímajú tradičné ligúrske vežové domy ako symbol mesta. Obed vo voľnom čase. Zvyšok dňa máte voľný.

  7. DEŇ: CANNES - ANTIBES
  Po raňajkách v hoteli nasleduje odchod do Cannes. Mesto je svetoznáme ako bašta strieborného plátna. Každý rok v máji sa tu koná slávny medzinárodný filmový festival. Kopce, úzke uličky, bugenvileje a staré budovy odrážajú bohaté dedičstvo tejto štvrti, ktorej história siaha až do prvého storočia pred naším letopočtom! Stretávajú sa tu remeselníci z mora i pevniny, aby predstavili svoje čerstvé produkty a vytvorili vznešenú paletu farieb a vôní. Obed vo voľnom čase. Popoludní návštevíme Antibes, „pohľadnice“ Francúzskej riviéry - klenot pobrežia. Medzi dedinkou starej Antibes, obklopenej hradbami, ponúka krásne prechádzky tichými a tienistými uličkami, kde má mnoho domov provensálske žalúziové okenice. Nasleduje návrat do hotela a večera.

  8. DEŇ: MILÁNO / NÁVRAT
  Raňajky v hoteli, odchod do Milána a návšteva centra mesta. Mesto Miláno má prastarú a fascinujúcu históriu. Po zjednotení Talianska v roku 1861 sa stalo aj dôležitým priemyselným a kultúrnym centrom – tento titul si drží dodnes. Možno že nemá historické atrakcie ako iné talianske miestá, pyšní sa však svojou vlastnou so starými a novými umeleckými zbierkami. Mesto je centrom medzinárodného dizajnu, kulinárskych zážitkov, rýchleho životného štýlu a toto všetko robí Miláno „moderným zázrakom“. Pokiaľ ste si nezakúpili predĺženie pobytu, nasleduje cesta na letisko a let domov.


  Dôležité: Pre tento zájazd je vyžadovaný preukaz totožnosti či cestovný pas platný minimálne 3 mesiace po návrate.

  Poznámka: Platia platné cestovné predpisy podľa koronavírových opatrení. Tieto údaje sa môžu zmeniť. Pred odchodom a pred rezerváciou ich pravidelne kontrolujte na webovej stránke https://covid.gov.cz/situace/cestovani

  Cena zájazdu zahŕňa:

  • Spiatočný let z Viedne do Milána
  • 1 x kus príručnej batožiny na osobu (20 x 40 x 25 cm)
  • Transfer letisko – hotel – letisko
  • Po dobu Vašej cesty bezplatné parkovanie na letisku v Viedni (nutné hlásiť vopred)
  • 4 noci v pohodlnom 3* hoteli na Ligúrskej riviére
  • Prehliadka mesta Milána
  • Odborný NIKAL sprievodca
  • CK je poistená proti úpadku v zmysle zákona o cestovnom ruchu


  PREDĹŽENIE CESTY

  • 3 noci vrátane polpenzie + 2 výlety!
  Nice


  Monako


  Výhľad na Cannes
 • rezervácia

   

  rezervácia
 • rezervácia

  rezervácia
 • rezervácia
  rezervácia 
 
Spokojnosť zákazníkov
"veľmi dobrá"
Celková známka: 1,48

Ohodnoťte nás >>

Zákaznícky prieskum
uskutočnený firmou Nikal s.r.o.

 
Nami overené pre Vás!
 • + spoľahlivosť
 • + prívetivosť
 • + kompetencia
 • + spokojnosť zákazníkov
 • ----------------------------
  = Celková známka: 1,48

 • Darujte nám aj Vy svoju dôveru!
Následujte nás na Facebooku!
Kontaktné údaje
 • NIKAL  s.r.o.
  Lesná 102
  671 02 Šumná
   
 • Tel.: +420 515 265 515
 • Tel.: 0800 608 011
 • E-Mail: nikal@nikal.sk


 
 •  
 •  IČO: 26276186
  Otváracia doba:
 • 08:00 - 16:30