Ak máte zľavový kód, vložte ho tu}
 
uvidíte špeciálne ceny a zľavy určené len pre Vás.
ZDARMA U NIKALU
 
Telefónná linka k nám
Parkovacie miesto na letisku v hodnotě 50 Eur
 

V CENE ZÁJAZDU
 
Odborný sprievodca
3 výlety
(hodnota za jeden výlet cca 30 Eur) Celkom cca 90 Eur
 
 
 

MALTA – PERLA STREDOMORIA
Objavte tento krásny a fascinujúci ostrov!

 • 2023 MLA Malta - Discover the Island     
  Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Prahy,
  Základná cena 3* a 4* hotely s raňajkami

 • 2023 MLA Malta - Discover the Island     
  Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Vídně,
  Základná cena 3* a 4* hotely s raňajkami


Program zájazdu:


1. DEŇ: PRÍCHOD NA MALTU
Prídete pohodlne vlastným autom na letisko. NIKAL už zaplatil za parkovacie miesto po celú dobu vášho zájazdu (pri objednanom Balíčku dopravy, parkovanie nutné hlásiť vopred). Po odbavení začína váš let s renomovanou leteckou spoločnosťou z Bratislavy, Viedne alebo Prahy na Maltu. Na letisku vás privíta sprievodca a odprevadí vás do 3* hotela Bella Vista, kde strávite nasledujúcich 7 nocí vášho zájazdu.

2. DEŇ: MDINA - STARÉ HLAVNÉ MESTO
Dnešná exkurzia nás zavedie do strednej časti Malty, kde dominuje stredoveké opevnené mesto Mdina, bývalé hlavné mesto Malty. Úzke kľukaté stredoveké uličky nás vedú k impozantným baštám, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na ostrov. Cestou objavíte rôzne architektonické štýly, vrátane sicílsko-normanských palácov a ďalších barokových budov s veľkým historickým významom. V tomto „Tichom meste“, ktoré je rajom filmárov, sa zastavil čas. Opúšťame Mdinu cez Grécku bránu a zastavíme sa u ranne kresťanských katakomb v Rabate, potom budeme pokračovať k útesom Dingli. Po obede navštívime botanickú záhradu San Anton blízkosti Prezidentského paláca, ktorú môžete obdivovať zvonku.Tiež strávime nejaký čas v remeselnom centre v Ta‘Qali. Na konci prehliadky uvidíte majestátnu rotundu v Moste (Santa Marija Assunta), s najväčšou kopulou v Európe. Večera v hoteli (pri objednanom balíčku večerí).

3. DEŇ: VÝLET NA OSTROV GOZO
Dnes máte voľný deň alebo sa po raňajkách môžete pridať k nám na výlet na ostrov Gozo (zahrnuté v balíčku výletov). Krátkou 20 minútovou trajektovou dopravou sa dostaneme do prístavu Mgarr. Váš sprievodca vás prevedie za megalitickou svätyňou Ggantija, najstaršou kamennou stavbou na svete pred pyramídami v Egypte. Potom navštívite stredovekú pevnosť vo Victorii, Waleskú zátoku v Xlendi a Dwejra. Gozo je známe svojimi remeselnými výrobkami, najmä ručne vyrábanými krajkami a pleteninami. Návštevníkov zaujme svieža krajina ostrova, jeho tichá atmosféra na rozdiel od väčšieho ostrova Malta. Vrátite sa na Maltu trajektom a užite si večeru vo vašom hoteli (pri objednanom balíčku večerí).

4. DEŇ: VALLETTA - NÁVRAT DO STREDOVEKU
Komentovaná prehliadka pulzujúcich ulíc Valletty vám umožní objaviť krásu a čaro opevneného mesta postaveného rytiermi v roku 1566. Rád svätého Jána vládol nad ostrovmi po dobu 268 rokov a zanechal úžasné kultúrne dedičstvo - Valletta je toho príkladom. Zo záhrad Upper Barracca si najprv užívame úchvatný výhľad na záliv Grand Harbour. Potom navštívime katedrálu sv. Jana s majstrovskými dielami Caravaggia v oratóriu, ďalej uvidíme flámske tapisérie a kostolné múzeum. V katedrále sa nachádza jedna z najkrajších mramorových podláh na svete. Pri prechádzke ulicou Republic prejdete okolo Velmistrovského paláca a užijete si tiež nákupy. Popoludní sa vydáte autobusom na panoramatickú prehliadku pozdĺž opevnenia Valletty a pri ceste späť do hotela môžete obdivovať promenády Tá Xbiex a Sliema. Večera v hoteli (pri objednanom balíčku večerí).

5. DEŇ: DRUHÁ STRANA MALTY
Dnes máte opäť voľný deň. Po raňajkách máte možnosť sa k nám pridať na výlet a spoznať „Maltu z druhej strany“ (zahrnuté v balíčku výletov). Jedná sa o veľmi zaujímavý výlet na miesto, ktoré spája najdôležitejšiu maltskú šľachtickú dedinu s 400 ročnými vínnymi pivnicami, kde môžu zrieť maltské prémiové vína. Palazzo Parisov bol právom nazývaný „miniatúrne Versailles „. Zložitý interiér obsahuje jemné fresky, veľkolepú mramorovú prácu, zrkadlové steny, Tromp l‘oeil, vzácne obrazy a extravagantné budovy. Nádherne upravené záhrady, ktoré patria medzi najkrajšie v Európe, odrážajú slávu tohoto krásneho domu. Po bohatstve v Palazzu vás uvíta vo svojich pivniciach jeden z popredných vinárov na Malte. Môžete vypočuť podrobnú prednášku o miestnom vinárstve a ochutnať výber vín a miestnych špecialít. Návrat do hotela a večera (pri objednanom balíčku večerí).

6. OBLASŤ GRAND HARBOUR
Dnes Vás po raňajkách pozývame na prehliadku troch miest. Objavíme oblasť Grand Harbour naproti Vallette, známu ako tri mestá - Vittoriosa, Cospicua a Senglea, kde sa v roku 1530 usadili rytieri sv. Jána. Okolo Cospicua sa dostávame k Vittoriosa na prechádzku úzkymi uličkami v tieni historických budov, vrátane prvých hostincov Rádu. Zo záhrady Senglea na špičke polostrova si môžete vychutnať nádherný panoramatický výhľad na Grand Harbour, vrátane impozantného Fort Sant Angelo, kde veľmajster La Valette viedol obranu ostrova počas veľkého obliehania roku 1565. Večer si užite večeru v hoteli (pri objednanom balíčku večerí).

7. DEŇ: CHRÁM HAGAR QIM A VÁPENCOVÉ DEDIČSTVO
Po raňajkách sa k nám môžete pripojiť na jednodňový výlet do chrámu Qim (zahrnuté v balíčku výletov). Prehliadka začína návštevou jedného z najstarších lomov na Malte, ktorý sa stal magnetom pre turistov a miestnych obyvateľov a ktorý sa datuje do doby pred tisíckou rokov. Kúzlo starovekej Malty ucítite v Hagar Qim, čo je najdôležitejšie prehistorické miesto na Malte, s výhľadom na rozľahlú hladinu modrého Stredozemného mora a na ostrov Filfla. Z Hagar Qim pokračujeme do Wied iz-Zurrieq, kde môžete podniknúť výlet loďou do Modrej jaskyne, ktorá je známa svojou krištáľovo čistou vodou (výlet lodí nie je zahrnutý v cene zájazdu - možnosť rezervovať len na mieste). Večer si užite večeru v hoteli (pri objednanom balíčku večerí).

8. DEŇ: SPIATOČNÁ CESTA
Po raňajkách máte trochu voľného času. Podľa času odletu vášho lietadla vás náš autobus zavezie na letisko, odkiaľ vyrazíte na cestu domov do Prahy / Viedne.


Dôležité: Pre túto cestu potrebujete platný preukaz totožnosti alebo cestovný pas, ktorý musí byť pri návrate domov platný najmenej 3 mesiace!

Poznámka: Platia platné cestovné predpisy podľa koronavírových opatrení. Tieto údaje sa môžu zmeniť. Pred odchodom a pred rezerváciou ich pravidelne kontrolujte na webovej stránke https://covid.gov.cz/situace/cestovani *platné pre rezervácie do 15.10.2022!

Cena zájazdu zahŕňa:

 • Spiatočný let z Bratislavy, Viedne alebo Prahy na Maltu
 • 1 x kus príručnej batožiny na osobu, 1 x kus batožiny max. 20 kg na osobu
 • Transfer letisko – hotel – letisko
 • Po dobu Vašej cesty bezplatné parkovanie na letisku v Bratislave, Viedni alebo vo Prahe (nutné hlásiť vopred)
 • 7 nocí v 3* hoteli Bella Vista
 • Balíček polpenzie – pre Vás ZADARMO! Ušetrite až 119 Eur pri rezervácii do 15.10.!
  7 x raňajky formou bufetu
  7 x večera formou bufetu
 • Odborný NIKAL průvodce
 • CK je pojištěna proti úpadku podle zákona o cestovním ruchu


3 výlety v cene:

 • Mdina - staré hlavné mesto
 • Valetta - návrat do stredoveku
 • Prehliadka troch miest
Valletta


Gozo – svätyňa Panny Márie Ta´Pinu


Mdina – bývalé hlavné mesto