Adresa
Ak máte zľavový kód, vložte ho tu
  uvidíte špeciálne ceny a zľavy určené len pre Vás.
ZDARMA U NIKALU
 
Telefónná linka k nám
Darčeky v hodnote 50 Eur
Parkovacie miesto na letisku v hodnotě 80 Eur
 

V CENE ZÁJAZDU
 
Odborný sprievodca
3 výlety
(hodnota za jeden výlet cca 30 Eur) Celkom cca 90 Eur
 
 
 

MALTA perla Stredomoria
GOZO • VALLETA VITTORIOSA • MDINA

  • 2022 MLA Malta - Discover the Island     
   Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Prahy,
   Základná cena 3* a 4* hotely s raňajkami


  • 2022 MLA Malta - Discover the Island     
   Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Vídně,
   Základná cena 3* a 4* hotely s raňajkami  Program zájazdu:

   

  Cena zájazdu zahŕňa:


  1. deň: Príchod na Maltu
  Prídete pohodlne vlastným autom na letisko. NIKAL už zaplatil za parkovacie miesto po celú dobu vášho zájazdu (pri objednanom Balíčku dopravy, parkovanie nutné hlásiť vopred). Po odbavení začína váš let s renomovanou leteckou spoločnosťou z Prahy / Viedne na Maltu. Na letisku Vás privíta sprievodca a odprevadí vás do 3* hotela Mayflower, kde strávite nasledujúcich 7 nocí Vášho zájazdu.

  2. deň: Mdina - staré hlavné mesto
  Dnešná exkurzia nás zavedie do strednej časti Malty, kde dominuje stredoveké opevnené mesto Mdina, bývalé hlavné mesto Malty. Úzke kľukaté stredoveké uličky nás vedú k impozantným baštám, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na ostrov. Cestou objavíte rôzne architektonické štýly, vrátane Sicílska-normanských palácov a ďalších barokových budov s veľkým historickým významom. V tomto „Tichom meste“, ktoré je rajom filmárov, sa zastavil čas. Opúšťame Mdinu cez grécku bránu a zastavíme sa u ranne kresťanských katakomb v Rabate, potom budeme pokračovať k útesom Dingli. Po obede navštívime botanickú záhradu San Anton blízkosti Prezidentského paláca, ktorú môžete obdivovať zvonku.Tiež strávime nejaký čas v remeselnom centre v Ta‘Qali. Na konci prehliadky uvidíte majestátnu rotundu v Moste (Santa Marija Assunta), s najväčšou kopulou v Európe. Večera v hoteli (pri objednanom balíčku večerí).

  3. deň: Výlet na ostrov Gozo
  Dnes máte voľný deň alebo sa po raňajkách môžete pridať k nám na výlet na ostrov Gozo (zahrnuté v balíčku výletov). Krátku 20 minútovú trajektovou dopravou sa dostaneme do prístavu Mgarr. Váš sprievodca vás prevedie za megalitickou svätyňou Ggantija, najstaršou kamennou stavbou na svete pred pyramídami v Egypte. Potom navštívite stredovekú pevnosť vo Victorii, Waleskú zátoku v Xlendi a Dwejra. Gozo je známe svojimi remeselnými výrobkami, najmä ručne vyrábanými krajkami a pleteninami. Návštevníkov zaujme svieža krajina ostrova, jeho tichá atmosféra na rozdiel od väčšieho ostrova Malta. Vrátite sa na Maltu trajektom a užite si večeru vo vašom hoteli (pri objednanom balíčku večerí).

  4. deň: Valletta - návrat do stredoveku
  Komentovaná prehliadka pulzujúcich ulíc Valletty vám umožní objaviť krásu a čaro opevneného mesta postaveného rytiermi v roku 1566. Rád svätého Jána vládol nad ostrovmi po dobu 268 rokov a zanechal úžasné kultúrne dedičstvo - Valletta je toho príkladom. zo záhrad Upper Barracca si najprv užívame úchvatný výhľad na záliv Grand Harbour. Potom navštívime katedrálu sv. Jana s majstrovskými dielami Caravaggia v oratóriu, ďalej uvidíme flámskej tapisérie a kostolné múzeum. V katedrále sa nachádza jedna z najkrajších mramorových podláh na svete. Pri prechádzke ulicou Republic prejdete okolo Velmistrovského paláca a užijete si tiež nákupy. Popoludní sa vydáte autobusom na panoramatickú prehliadku pozdĺž opevnenia Valletty a pri ceste späť do hotela môžete obdivovať promenády Tá Xbiex a Sliema. Večera v hoteli (pri objednanom balíčku večerí).

  5. deň: Druhá strana Malty
  Dnes máte opäť voľný deň. Po raňajkách máte možnosť sa k nám pridať na výlet a spoznať „Maltu z druhej strany" (zahrnuté v balíčku výletov). Jedná sa o veľmi zaujímavý výlet na miesto, ktoré spája najdôležitejšiu maltskú šľachtickú dedinu s 400 ročnými vínnymi pivnicami, kde môžu zrieť maltské prémiové vína. Palazzo Parisov bol právom nazývaný „miniatúrne Versailles „. Zložitý interiér obsahuje jemné fresky, veľkolepú mramorovú prácu, zrkadlové steny, Tromp l‘oeil, vzácne obrazy a extravagantné budovy. Nádherne upravené záhrady, ktoré patria medzi najkrajšie v Európe, odrážajú slávu tohoto krásneho domu. Po bohatstve v Palazzu vás uvíta vo svojich pivniciach jeden z popredných vinárov na Malte. Môžete vypočuť podrobnú prednášku o miestnom vinárstve a ochutnať výber vín a miestnych špecialít. Návrat do hotela a večera (pri objednanom balíčku večerí).

  6. deň: Oblasť Grand Harbour
  Dnes Vás po raňajkách pozývame na prehliadku troch miest. Objavíme oblasť Grand Harbour naproti Vallette, známu ako tri mestá - Vittoriosa, Cospicua a Senglea, kde sa v roku 1530 usadili rytieri sv. Jána. Okolo Cospicua sa dostávame k Vittoriosa na prechádzku úzkymi uličkami v tieni historických budov, vrátane prvých hostincov Rádu. Zo záhrady Senglea na špičke polostrova si môžete vychutnať nádherný panoramatický výhľad na Grand Harbour, vrátane impozantného Fort Sant Angelo, kde veľmajster La Valette viedol obranu ostrova počas veľkého obliehania roku 1565. Večer si užite večeru v hoteli (pri objednanom balíčku večerí).

  7. deň: Chrám Hagar Qim a vápencové dedičstvo
  Po raňajkách sa k nám môžete pripojiť na jednodňový výlet do chrámu Qim (zahrnuté v balíčku výletov). Prehliadka začína návštevou jedného z najstarších lomov na Malte, ktorý sa stal magnetom pre turistov a miestnych obyvateľov a ktorý sa datuje do doby pred tisíckou rokov. Kúzlo starovekej Malty ucítite v Hagar Qim, čo je najdôležitejšie prehistorické miesto na Malte, s výhľadom na rozľahlú hladinu modrého Stredozemného mora a na ostrov Filfla. Z Hagar Qim pokračujeme do Wied iz-Zurrieq, kde môžete podniknúť výlet loďou do Modrej jaskyne, ktorá je známa svojou krištáľovo čistou vodou (výlet lodí nie je zahrnutý v cene zájazdu - možnosť rezervovať len na mieste). Večer si užite večeru v hoteli (pri objednanom balíčku večerí).

  8. deň: Spiatočná cesta
  Po raňajkách máte trochu voľného času. Podľa času odletu vášho lietadla vás náš autobus zavezie na letisko, odkiaľ vyrazíte na cestu domov do Prahy / Viedne.


  Dôležité: Pre túto cestu potrebujete platný preukaz totožnosti alebo cestovný pas, ktorý musí byť pri návrate domov platný najmenej 3 mesiace!

  Poznámka: Nákup miestnych výrobkov a služieb počas zájazdu je na vašej vlastnej zodpovednosti. Zmeny hotelov alebo programu nie sú plánované, ale zostávajú vyhradené. Rezervácia podľa dostupnosti termínu. Minimálny počet účastníkov pre termín je 20 osôb. O stornovaní zájazdu z dôvodu nedosiahnutia minimálneho počtu účastníkov je zákazník informovaný najneskôr 5 týždňov pred odchodom. Pri zrušení cesty kvôli nedosiahnutia minimálneho počtu účastníkov nemá zákazník právo na náhradu nákladov vzniknutých v súvislosti s plánovanými zájazdy (napríklad samostatne zakúpené autobusové lístky).


  • 7 nocí v 3* hoteli Mayflower na Malte v dvoulůžkovém pokoji
  • 7 x raňajky - formou bufetu
  • Odborný NIKAL sprievodca
  3 výlety v cene:

  • Mdina - staré hlavné mesto
  • Valetta - Návrat do stredoveku
  • Prehliadka troch miest


  Valletta
  Gozo – svätyňa Panny Marie Ta´Pinu
  Mdina - bývalé hlavné mesto

     
 • rezervácia


   

  3* Hotel Mayflower

  Poloha: Mayflower Hotel Malta se nachází v zálivu St. Paul's Bay, 700 metrů od národního akvária a 5 minut chůze od pláže Bugibba Perched. Nabízí slunnou terasu s bazénem, restauraci, fitness centrum a bezplatné Wi-Fi připojení ve všech prostorách.


  Vybavení:
  Všechny pokoje mají klimatizaci, šatní skříň, TV s plochou obrazovkou, rychlovarnou konvici a vlastní koupelnu. Některé ubytovací jednotky mají balkon.


  Příklad pokoje

  Restaurace

  Bazén

  Vybavení koupleny

  Bar

  Nabídka jídel


  rezervácia
 • rezervácia

   

  rezervácia
 • rezervácia

  rezervácia
 • rezervácia
  rezervácia 
 
Spokojnosť zákazníkov
"veľmi dobrá"
Celková známka: 1,48

Ohodnoťte nás >>

Zákaznícky prieskum
uskutočnený firmou Nikal s.r.o.

 
Nami overené pre Vás!
 • + spoľahlivosť
 • + prívetivosť
 • + kompetencia
 • + spokojnosť zákazníkov
 • ----------------------------
  = Celková známka: 1,48

 • Darujte nám aj Vy svoju dôveru!
Následujte nás na Facebooku!
Kontaktné údaje
 • NIKAL  s.r.o.
  Lesná 102
  671 02 Šumná
   
 • Tel.: +420 515 265 515
 • Tel.: 0800 608 011
 • E-Mail: nikal@nikal.sk


 
 •  
 •  IČO: 26276186
  Otváracia doba:
 • 08:00 - 16:30