Adresa
Ak máte zľavový kód, vložte ho tu
  uvidíte špeciálne ceny a zľavy určené len pre Vás.
ZDARMA U NIKALU
 
Telefónná linka k nám
Parkovacie miesto na letisku v hodnotě 50 Eur
 

V CENE ZÁJAZDU
 
Odborný sprievodca
3 výlety
(hodnota za jeden výlet cca 30 Eur) Celkom cca 90 Eur
 
 
 

JUŽNÁ ČASŤ CYPRU
Ostrov bohyne Afrodity!

  • 2023 South Cyprus Explorer     
   Dvoulůžkový pokoj vč. letu z Prahy,
   Základná cena 3* a 4* hotely s raňajkami


  • 2023 South Cyprus Explorer     
   Dvoulůžkový pokoj vč. letu z Vídně,
   Základná cena 3* a 4* hotely s raňajkami  Program zájazdu:


  1. DEŇ: PRÍLET NA CYPRUS
  Na letisko sa pohodlne dopravíte vlastným vozidlom. Spoločnosť NIKAL už zaplatila za Vaše parkovacie miesto na celú dobu trvania vašej cesty. Po odbavení odlietate s renomovanou leteckou spoločnosťou z Prahy / Viedne na Cyprus. Náš sprievodca Vás privíta na letisku a odprevadí Vás do hotela, kde strávite nasledujúcich 7 nocí svojej cesty.

  2. DEŇ: AFRODITÍNY KÚPELE
  Pripravte sa na návštevu krásnej oblasti v okolí Pafosu. Najprv navštívime známy kláštor Agios Neophytos, v ktorom sa nachádza sarkofág svätca. Našou ďalšou zastávkou je dedina Steni s Múzeom ľudového umenia, kde budete mať možnosť vrátiť sa späť do stredoveku a priblížiť si život dávnych obyvateľov tohto regiónu. Ďalej budeme pokračovať do Polis, kde si užijete prechádzku malebnou dedinkou. Prejdeme do rybárskej dedinky Latchi, kde bude príležitosť na fotografovanie a 15 minútové relaxačné prechádzky. Obed potom strávite v blízkosti Afroditiných kúpeľov a naším ďalším cieľom bude polostrov Akamas. Tu sa prejdete botanickou záhradou Afrodity až k jej povestným kúpeľom, mystickému miestu a prírodnému raju zároveň. Nakoniec nás výlet zavedie pozdĺž pobrežia do idylickej zátoky Agios. Georgios Pegeias, nášho posledného cieľa. Večer sa môžete tešiť na večeru v hoteli (pri zakúpenom balíčku pôžitkov).

  3. DEŇ: NIKÓZIA, ROZDELENÉ HLAVNÉ MESTO
  Nikózia, jediné zostávajúce rozdelené hlavné mesto celého sveta, sa prezentuje ako kozmopolitné, očarujúce a rušné mesto. Samotné hlavné mesto je prakticky pretkané históriou a kultúrou. Pôvabné staré mesto je obklopené mohutnými benátskymi hradbami a jeho vysoká koncentrácia múzeí, náboženských a historických pamiatok svedčí o stáročnej histórii stredomorského ostrova. Navštívime Národné múzeum a staré mesto (Laiki Geitonia) so stredovekými hradbami, ktoré nechali v 16. storočí postaviť Benátčania, a prejdeme sa po slávnej ulici Ledra až ku kontrolnému stanovisku. Prekročíme hranicu na severnú stranu a navštívime tam katedrálu Agia Sofia a karavanseráj Büjük Han (pre hraničnú formalitu je striktne nutný pas). Počas návštevy Nikózie budete mať voľný čas na vlastnú prechádzku mestom, obed alebo kávu či nákup suvenírov. Večer Vás čaká večera na hoteli (pri zakúpenom balíčku pôžitkov).

  4. DEŇ: KÚZLO POHORÍ TROODOS
  Počas tohto výletu sa vydáte do zeleného srdca ostrova Cyprus. Čím vyššie Vás cesta zavedie, tým viac vás osvieži borovicami prevoňaný vzduch hôr. Cestou do pohoria Troodos sa zastavíme v Moni na krátku prestávku na kávu a návštevu kostola. Ďalej navštívime kláštor Kykkos. Nachádza sa v hornatej oblasti údolia Marathasa na vrchole vo výške 1 318 metrov nad morom a je považovaný za najbohatší kláštor na ostrove. Steny tohto opátstva zdobí ikona apoštola Lukáša a nádherné fresky. V jednej z dedín v údolí Marathasa budeme mať čas na prestávku na obed. Popoludní prejdeme do Omodosu, jednej z najkrajších vinárskych dedín na Cypre. Vychutnajte si idylickú scenériu malebného vidieka a prejdite sa úzkymi uličkami. Počas pobytu by ste nemali vynechať kostol Timios Stavros. Bol postavený na základoch ranne kresťanskej baziliky. Než sa vydáme späť do hotela, budeme mať možnosť ochutnať tunajšie vína, čo je pri návšteve tohto hornatého kraja nevyhnutnosťou. Večera v hoteli (pri zakúpenom balíčku pôžitkov).

  5. DEŇ: KULTÚRNE KORENE ANTIKY
  Pri tejto prehliadke najskôr navštívite Dionýzov dom s mozaikami. Podĺž krásneho pobrežia potom pôjdete k slávnej Afroditinej skale, kde budete mať možnosť urobiť skvelé fotografie. Ďalším vrcholom výletu je antické mesto Kourion z 12. storočia pred n. l. s mozaikami, kúpele v Eustoliovom dome a samozrejme kourionský amfiteáter. Cestou do Limassolu budete môcť obdivovať hrad Kolossi. Potom pôjdeme cez citrusové plantáže Fassouri ku kláštoru svätého Nikolasa. Pred dojazdom do Limassolu budete mať možnosť navštíviť staré mesto a agoru (trhovisko). V Limassole budete mať tiež voľný čas na vychutnanie si kávy v susedstve Starého prístavu. Potom sa vrátime späť na hotel, kde na Vás čaká večera (pri zakúpenom balíčku požitkov).

  6. DEŇ: KULTÚRA A TRADÍCIA
  Počas tohto kultúrne a tradične zameraného zájazdu do Pafosu Vás zoznámime s tradičnou výrobou keramiky, ktorou je región preslávený, a s cyperskými pochúťkami (Loukoumi), miestnymi sladkými a jemnými sladkými dezertmi. Budete mať možnosť vidieť časti histórie regiónu, ako je kostol Agia Paraskevi, veľmi zaujímavý byzantský kostol z 9. storočia, stĺp svätého Pavla a kostol Panagia Chrysopolitissa. Na záver sa prejdete k prístavu Pafos, kde môžete obdivovať mestský hrad. Po zvyšok dňa budete mať voľný čas. Večer si vychutnáte večeru na hoteli (pri zakúpenom balíčku pôžitkov).

  7. DEŇ: NEZNÁMY CYPRUS (VÝLET DŽÍPOM)
  Náš nový výlet džípom Vás zavedie na západ Cypru. Budete mať príležitosť spoznať prírodu a tradičnú kultúru Cypru. Na západnom pobreží môžete objavovať rozmanitú kultúru a prírodu. V terénnom džípe budete prechádzať malými horskými dedinkami s tradičnými domčekmi a malými uličkami. Krásna cesta cez vinice, opustené dediny s priehradami a lisovňami olív na jednej strane, staré kláštory, benátske mosty, pomarančové a olivové háje na strane druhej. Táto trasa Vás prevedie úchvatnou krajinou, aby ste navštívili kláštor Chrysorrogiatissa, zasvätený „Milej pani zlatého granátového jablka“. Potom sa vydáte do dediny Fyti, ktorá je preslávená svojím tkáčstvom a vyšívaním. Nasleduje návšteva malého múzea a prestávka na kávu. Prejdete tradičnými horskými dedinami a pomarančovou plantážou, kde si vychutnáte nádhernú vôňu čerstvo odtrhnutých pomarančov (sezónne). Cesta vedie do Polisu, kde budete mať voľný čas na odpočinok alebo si vychutnáte jedlo či prestávku na kávu. Nakoniec nasleduje prechádzka botanickou záhradou k „Afroditínym kúpeľom“ a potom návrat do hotela. Večera v hoteli (pri zakúpení balíčka pôžitkov).

  8. DEŇ: NÁVRAT!
  Po raňajkách budete mať voľný čas. V závislosti od času letu Vás autobus odvezie na letisko, odkiaľ sa vydáte na cestu domov do Prahy/Viedne.


  Dôležité: Pre tento zájazd je vyžadovaný preukaz totožnosti či cestovný pas platný minimálne 3 mesiace po návrate.

  Poznámka: Platia platné cestovné predpisy podľa koronavírových opatrení. Tieto údaje sa môžu zmeniť. Pred odchodom a pred rezerváciou ich pravidelne kontrolujte na webovej stránke https://covid.gov.cz/situace/cestovani

  Cena zájazdu zahŕňa:

  • Spiatočný let z Viedne alebo Prahy na Cyprus
  • 1 x kus príručnej batožiny na osobu, 1 x kus batožiny max. 20 kg na osobu
  • Transfer letisko – hotel – letisko
  • Po dobu Vašej cesty bezplatné parkovanie na letisku v Viedni alebo vo Prahe (nutné hlásiť vopred)
  • 7 nocí v 3* hoteli Paphos Gardens
  • Balíček polpenzie – pre Vás ZADARMO! Ušetrite až 149 Eur pri rezervácii do 15.10.!
   7 x raňajky formou bufetu
   7 x večera formou bufetu
  • Odborný NIKAL sprievodca
  • CK je poistená proti úpadku v zmysle zákona o cestovnom ruchu


  3 výlety v cene:

  • Afroditiny kúpele
  • Kúzlo pohoria Troodos
  • Kultúra a tradície
  Kláštor Agios Neophytos


  Výhľad na Latchi


  Nikósie
 • rezervácia


   


  rezervácia
 • rezervácia

  rezervácia
 • rezervácia
  rezervácia 
 
Spokojnosť zákazníkov
"veľmi dobrá"
Celková známka: 1,48

Ohodnoťte nás >>

Zákaznícky prieskum
uskutočnený firmou Nikal s.r.o.

 
Nami overené pre Vás!
 • + spoľahlivosť
 • + prívetivosť
 • + kompetencia
 • + spokojnosť zákazníkov
 • ----------------------------
  = Celková známka: 1,48

 • Darujte nám aj Vy svoju dôveru!
Následujte nás na Facebooku!
Kontaktné údaje
 • NIKAL  s.r.o.
  Lesná 102
  671 02 Šumná
   
 • Tel.: +420 515 265 515
 • Tel.: 0800 608 011
 • E-Mail: nikal@nikal.sk


 
 •  
 •  IČO: 26276186
  Otváracia doba:
 • 08:00 - 16:30